top of page

Що очікувати від прийняття гучного законопроекту 1210? Нажаль, нові податкові реформи та нові штрафи

Як відомо, 22 травня було опубліковано Закон України №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (раніше законопроект №1210).


Закон передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами.

Більшість норм Закону вступили в силу вже 23 травня 2020 року. Та попереду нас очікує ряд нових змін, які у 2021 році будуть поетапно набирати чинність.

Тож, яких саме ключових моментів торкнеться законопроект 1210. Розглянемо основні з них:


Податок на додану вартість


Ми знову реєструємо податкові накладні за новими правилами і з новими штрафами. Відтепер під сплату штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних підпадають також податкові накладні, що виписані на пільгове постачання та з нульовою ставкою. Штрафи за несвоєчасну реєстрацію таких податкових накладних тепер будуть прив’язані до обсягу постачання. Максимальний штраф за несвоєчасну реєстрацію такої податкової накладної складатиме 1 020 грн., за відсутність реєстрації 3 400,00 грн.


Для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних граничний термін реєстрації продовжено до 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.


Податок на прибуток


Збільшено ліміт для визначення звітного податкового періоду та застосування податкових різниць з 20 млн. грн до 40 млн. грн.

Для організацій, що застосовують податкові різниці, передбачено бонус у вигляді збільшення порогу визначення основних засобів з 6 тис. грн. до 20 тис. грн. та введення мінімальних термінів використання основних засобів.


Податок на доходи фізичних осіб


Чекаємо нові штрафи за неподання/помилкове подання звіту по формі 1ДФ. З510 грн. штраф зросте до 1020 грн. Повторне порушення коштуватиме 2040 грн.

Термін давності для перевірок податку на доходи фізичних осіб та відповідно військового збору збільшено до 7 років.


Єдиний податок


Відтепер, заяву на обрання або перехід на спрощену систему оподаткування можна подати до контролюючого органу засобами електронного зв’язку.

Витяг платника єдиного податку можна отримати в продовж одного робочого дня, у тому числі засобами електронного зв’язку.


Інші зміни, регламентовані законопроектом 1210:

  • внесені зміни у порядок складання планів-графіків податкових перевірок. Зміни в графік відтепер дозволено вносити не частіше одного разу у першому та одного разу в другому кварталі.

  • внесені зміни до порядку оскаржень податкових перевірок. Так, наприклад, у разі надання підтверджуючих документів про наявність поважних причин, термін подання скарги може бути продовжений до 6 місяців з моменту пропущення терміну подачі скарги.

  • з’явилось досить цікаве поняття «умислу», як індикатора розміру вчинення правопорушення. У разі ненавмисного правопорушення вас чекатиме штраф у розмірі до 10% від суми донарахування. За навмисне правопорушення чекайте штраф у розмірі від 25 % до 50% від суми донарахування.

  • у Податковому Кодексі чітко прописали останній день для сплати зобов’язань, у разі коли він припадає на святковий або вихідний день. Отже, останнім днем сплати буде вважатись наступний банківський (операційний) день, що настає за цим святом чи вихідним днем.

  • індивідуальну податкову консультацію відтепер можливо отримати не тільки в письмовому та усному вигляді, а і в електронному вигляді також.


Якщо залишились питання звертайтесь до Бухгалтерські послуги для бізнесу – WEDOITBM


40 переглядів

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page