top of page

Що робити, якщо відмовляють в обслуговуванні українською мовою?

Завтра 16 січня, а отже наша сфера обслуговування повинна повністю перейти на державну мову.

Щож робити, якщо відмовляють в обслуговуванні рідненькою?


16 січня 2021 року набуває чинності ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» - відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Відповідно до закону, всі хто надають послуги зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

Як діяти, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь:


  1. Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.

  2. У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.

  3. У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб'єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб'єкта).

  4. Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого.

  5. У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.

Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається.


Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.


Ми в Бухгалтерські послуги для бізнесу - WEDOITBM, спілкуємося вільно на українській мові та на російській. Головне, щоб було порозуміння з клієнтом!


21 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page